Chwal się swoimi umiejętnościami
Chwal się swoimi umiejętnościami Reviewed by Momizat on . Przy poszukiwaniu pracy kandydat na pracownika jest tylko jednym z wielu osób, które chciałyby znaleźć zatrudnienie. Osoby rekrutujące pracowników w zakładach p Przy poszukiwaniu pracy kandydat na pracownika jest tylko jednym z wielu osób, które chciałyby znaleźć zatrudnienie. Osoby rekrutujące pracowników w zakładach p Rating: 0
Jesteś tutaj: Home » Sukces i motywacja » Chwal się swoimi umiejętnościami

Chwal się swoimi umiejętnościami

Chwal się swoimi umiejętnościami

Przy poszukiwaniu pracy kandydat na pracownika jest tylko jednym z wielu osób, które chciałyby znaleźć zatrudnienie. Osoby rekrutujące pracowników w zakładach pracy w dzisiejszych czasach mogą przebierać w dziesiątkach ofert złożonych przez kandydatów w odpowiedzi na ogłoszenie o pracę. Jak w dobie takiej konkurencji na rynku pracy rzeczywiście móc zwiększyć swoje szanse na uzyskanie zatrudnienia? Przede wszystkim, trzeba się wyróżnić na tle innych kandydatów na pracowników, a pomocne będą w tym nasze własne umiejętności, doświadczenia i kompetencje. Co ciekawe, wielu potencjalnych pracowników przy pisaniu CV czy listu motywacyjnego, nie chwali się swoimi umiejętnościami, tym samym w wielu przypadkach zamykając sobie drogę do kariery zawodowej.

Krytyczne podejście do własnej osoby i obiektywne ocenianie własnych szans na zatrudnienie czasem jest dobrym podejściem w poszukiwaniu pracy, ale w dużej mierze się nie sprawdza, ponieważ zbytni krytycyzm powoduje, że uważamy siebie za osoby mało kompetentne, które nie nadają się do pracy na danym stanowisku. Często nawet kandydaci nie składają aplikacji na interesujące ich stanowisko pracy ponieważ sądzą, że istnieje wiele innych osób, z lepszym wykształceniem czy doświadczeniem, którzy będą mieli większe szanse na zatrudnienie w takim charakterze. Jest to duży błąd ze strony bezrobotnego poszukującego pracy.

Dobrą radą dla poszukujących pracę będzie to, aby w swoich CV i listach motywacyjnych, chwalić się swoimi umiejętnościami. Jeśli mamy jakieś szczególne zainteresowania, również powinniśmy o nich wspomnieć w CV, zwłaszcza, jeśli mają jakiekolwiek powiązania z pracą, którą chcemy wykonywać. Doświadczenie zdobywa się zaś nie tylko na stanowisku pracy, ale również podczas praktyk zawodowych, akcji promocyjnych, czy organizacji eventów choćby na studiach.

Zdarza się, że pracownicy nie posiadają udokumentowanego doświadczenia, a jednak pracowali w danym charakterze w tzw. szarej strefie. Ze względów prawnych nie można o nim wspomnieć w CV, ale w liście motywacyjnym można je zaznaczyć, albo powiedzieć o tym w rozmowie kwalifikacyjnej. Każda praca, którą wykonuje kandydat na pracownika, będzie podstawą do tego, aby sądzić, że jest on osobą nie bojącą się podejmować wyzwań w pracy zawodowej.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Zostaw komentarz


Wokolkariery.pl - wszelkie prawa zastrzeżone
Kontakt | Polityka Cookies
Scroll to top