Co można robić będąc bezrobotnym?
Co można robić będąc bezrobotnym? Reviewed by Momizat on . Będąc na bezrobociu, jako osoba zarejestrowana w Urzędzie Pracy i pobierająca należny jej zasiłek dla bezrobotnych, nie można generalnie wykonywać pracy zarobko Będąc na bezrobociu, jako osoba zarejestrowana w Urzędzie Pracy i pobierająca należny jej zasiłek dla bezrobotnych, nie można generalnie wykonywać pracy zarobko Rating: 0
Jesteś tutaj: Home » Praca i kariera » Co można robić będąc bezrobotnym?

Co można robić będąc bezrobotnym?

Co można robić będąc bezrobotnym?

Będąc na bezrobociu, jako osoba zarejestrowana w Urzędzie Pracy i pobierająca należny jej zasiłek dla bezrobotnych, nie można generalnie wykonywać pracy zarobkowej, ani na etacie, ani na podstawie umów cywilnoprawnych. Podjęcie zajęcia zarobkowego przez bezrobotnego, zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, będzie równoznaczne z odebraniem takiej osobie statusu osoby bezrobotnej oraz zasiłku dla bezrobotnych.
W Polsce żyje obecnie ponad 2 mln osób bezrobotnych, zdolnych do podjęcia pracy zawodowej. Nie muszą oni jednak bezczynnie siedzieć w domu i przeglądać oferty pracy w Internecie lub prasie. Mogą zrobić wiele dla podwyższania własnych kwalifikacji i tym samym zwiększyć szanse na znalezienie dobrej pracy w najbliższej przyszłości. Długotrwałe bezrobocie prowadzi do zaburzeń nastroju, do obniżenia poczucia własnej wartości, do stresu i nawet depresji. Warto więc zrobić wszystko, aby czas spędzony na bezrobociu nie był czasem straconym. Jednocześnie, nie należy zapominać o tym, że podjęcie pracy zarobkowej będzie równoznaczne z utratą statusu bezrobotnego i zasiłku dla bezrobotnych.
Podczas pozostawania na bezrobociu należy uczynić wszystko, aby stać się bardziej atrakcyjnym dla potencjalnych pracodawców. Utrata pracy może być motywem do podjęcia dalszej edukacji. Można też przekwalifikować się i znaleźć później pracę w zupełnie innym charakterze, niż ta wykonywana przed bezrobociem. Istnieje wiele różnych programów i kursów dla bezrobotnych, finansowanych przez Unię Europejską czy Powiatowe Urzędy Pracy w całej Polsce. Dostęp do takich kursów jest ułatwiony, ale niestety nie każdy bezrobotny chce podejmować dalszą edukację, albo nie wie, że takie możliwości w ogóle istnieją.
Nie można też na „ślepo” wybierać szkoleń, w których chcielibyśmy uczestniczyć. Powinny one być związane w pewien sposób z branżą, w której chcielibyśmy podjąć kiedyś zatrudnienie. Dzięki uzupełnianiu swoich kwalifikacji zawodowych zwiększamy swoją wartość jako potencjalny pracownik. Poza tym, podejmowanie jakiejkolwiek działalności zmierzającej do uzyskania pracy w przyszłości będzie dobrze oceniane przez pracodawców, którzy kiedyś będą czytali CV i list motywacyjny osoby bezrobotnej.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Comments (1)

  • p

    jestem bezrobotna od 5 lat (zostałam zwolniona z pracy po tym jak urodziłam dziecko…byłam przedstawicielem medycznym)…posiadam wyższe wykształcenie…jestem zdolna do pracy, nieustannie wysyłam cv…z urzędu pracy chętnie wzięłabym udział w kursach, szkoleniach…byłam na rozmowach kwalifikacyjnych na takie kursy….niestety atrakcyjne kursy są dla niepełnosprawnych (np tworzenie stron internetowych, grafika) ja jako pełnosprawna po wyższych studiach dostałam propozycję kursu na koparki…wiem, żadna praca nie hańbi…

Zostaw komentarz


Wokolkariery.pl - wszelkie prawa zastrzeżone
Kontakt | Polityka Cookies
Scroll to top