Czym kierować się przy wyborze programu antywirusowego?
Czym kierować się przy wyborze programu antywirusowego? Reviewed by Momizat on . Wirusy, roboty, ataki hakerskie to niestety znaki naszych czasów, a szczególnie postępującej informatyzacji każdej niemal sfery życia. Wiele osób wciąż nie zdaj Wirusy, roboty, ataki hakerskie to niestety znaki naszych czasów, a szczególnie postępującej informatyzacji każdej niemal sfery życia. Wiele osób wciąż nie zdaj Rating: 0
Jesteś tutaj: Home » Praca i kariera » Czym kierować się przy wyborze programu antywirusowego?

Czym kierować się przy wyborze programu antywirusowego?

Czym kierować się przy wyborze programu antywirusowego?

Wirusy, roboty, ataki hakerskie to niestety znaki naszych czasów, a szczególnie postępującej informatyzacji każdej niemal sfery życia. Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń związanych z korzystaniem z internetu, dość lekkomyślnie podchodząc do kwestii zabezpieczenia danych przechowywanych na komputerze czy operacji, jakie wykonujemy online. Jest na to prosty sposób, czyli instalacja oprogramowania antywirusowego. Jak wybrać najlepszy system, aby skutecznie chronił nas przed niebezpieczeństwem?

Program dopasowany do naszych potrzeb

Pierwsze, co powinniście zrobić, to określić sposób korzystania z internetu. Jeśli w sieci jedynie przeglądacie strony, czytacie bieżącą prasę czy słuchacie muzyki, wystarczy podstawowe zabezpieczenie, czyli oprogramowanie w wersji basic. Będzie ono nieskuteczne w przypadku osób, które znacznie intensywniej wykorzystują internet, na przykład robiąc przelewy, logując się na portale społecznościowe lub do serwisów streamingowych.

Wówczas niezbędne jest wykupienie licencji na program antywirusowy, w czym pomoże chwilówka bez BIK, kompleksowo traktujący kwestię bezpieczeństwa. Najnowsze systemy zabezpieczają zarówno transakcje bankowe, jak i hasła, jakich używamy podczas logowania się na niektóre strony. Dodatkową opcją jest możliwość stworzenia bezpiecznego repozytorium haseł, w którym – specjalnie zaszyfrowane – będą przechowywane wszelkie dane dostępowe do poszczególnych serwisów.

Obciążenie komputera

Z instalacją kolejnego oprogramowania wiąże się także obciążenie komputera. Może być ono zauważalne w przypadku nieco starszych maszyn, których wydajność znacznie spadła. W takim przypadku należy sprawdzać rekomendacje specjalistów, którzy porównują poszczególne programy antywirusowe, także pod kątem wymagań systemowych. Nikt przecież nie chce uruchamiać komputera kilkanaście minut, czy spowolnić działania systemu operacyjnego, kiedy program antywirusowy pracuje w tle.

Osobną kategorią, jaka na pewno powinna być priorytetem, jest częstotliwość aktualizacji baz wirusów. To jeden z najważniejszych elementów dbałości o bezpieczeństwo komputera. Firmy produkujące oprogramowanie zapewniają dostęp do najnowszych baz, które aktualizowane są nawet codziennie. Warto więc zweryfikować, czy program, którym jesteście zainteresowani, oferuje tę funkcjonalność. Gdy system nie będzie aktualny, znacznie wzrasta zagrożenie infekcji wirusem czy włamania do naszego komputera. Pamiętajcie więc, aby nie czynić pozornych oszczędności, które przełożą się na wasze internetowe bezpieczeństwo.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Zostaw komentarz


Wokolkariery.pl - wszelkie prawa zastrzeżone
Kontakt | Polityka Cookies
Scroll to top