Czym różnią się od siebie oferty ubezpieczeń AC?
Czym różnią się od siebie oferty ubezpieczeń AC? Reviewed by Momizat on . Ubezpieczenie AC komunikacyjne, czyli autocasco, generalnie ma chronić klienta przed ponoszeniem ryzyka finansowego przy wypadkach spowodowanych przez niego sam Ubezpieczenie AC komunikacyjne, czyli autocasco, generalnie ma chronić klienta przed ponoszeniem ryzyka finansowego przy wypadkach spowodowanych przez niego sam Rating: 0
Jesteś tutaj: Home » Własny biznes » Czym różnią się od siebie oferty ubezpieczeń AC?

Czym różnią się od siebie oferty ubezpieczeń AC?

Czym różnią się od siebie oferty ubezpieczeń AC?

Ubezpieczenie AC komunikacyjne, czyli autocasco, generalnie ma chronić klienta przed ponoszeniem ryzyka finansowego przy wypadkach spowodowanych przez niego samego lub nieznane osoby trzecie. Odszkodowanie wypłacane jest z ubezpieczenia AC przy kradzieży, zniszczeniu lub uszkodzeniu pojazdu klienta. Czym różnią się poszczególne oferty tego dobrowolnego ubezpieczenia AC?

Zróżnicowanie ofert
Ubezpieczenia AC są dobrowolne, co oznacza, że żadne przepisy ustawy nie narzucają na właścicieli pojazdów obowiązku ich wykupienia z chwilą rejestracji pojazdu w urzędzie. Jednocześnie, zakres ochrony ubezpieczeniowej i suma gwarancyjna na szkody osobowe i majątkowe również nie są ustanowione odgórnie, jak ma to miejsce w przypadku ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. W takim razie każda firma ubezpieczeniowa oferująca ubezpieczenie AC może samodzielnie ustanowić zakres odpowiedzialności za szkody ubezpieczeniowe oraz sumę ubezpieczenia, która ma wpływ na wysokość odszkodowań z polisy AC.

Zakres ochrony i suma gwarancyjna
Ustalony zakres ochrony ubezpieczeniowej to jedna z najważniejszych cech, jakimi różnią się oferty ubezpieczeń autocasco. Ubezpieczyciel (na przykład Liberty Ubezpieczenia) może gwarantować w ramach AC dodatkowe ubezpieczenie szyb i opon, może gwarantować brak udziału własnego w szkodzie czy też wysoką sumę ubezpieczenia. Im będzie ona wyższa, tym większe odszkodowanie wypłaci nam Towarzystwo Ubezpieczeniowe np. przy kradzieży pojazdu lub jego uszkodzeniu w wyniku działania osób trzecich czy sił natury. Nie należy zapominać także i o tym, że oferty ubezpieczeń AC różnią się od siebie w zakresie ograniczenia odpowiedzialności odszkodowawczej firmy. Może ona w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia uwzględnić np. że nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe poza granicami kraju.

Cena istotna
Na rynku ubezpieczeniowym oferty ubezpieczeń AC zdecydowanie różnią się między sobą ceną. Uzależniona ona jest od wybranego przez klienta zakresu ochrony ubezpieczeniowej, sumy gwarancyjnej, ale również od tego, ile zabezpieczeń antywłamaniowych posiada aut, albo gdzie jest przechowywane w nocy. Ubezpieczenie AC będzie tańsze, jeśli kierowca dysponuje najwyższymi zniżkami za bezszkodową jazdę, zdecyduje się na udział finansowy w szkodzie, albo zrezygnuje z niektórych świadczeń z AC. Cena za AC uzależniona jest od wieku samochodu, jego marki i modelu, liczby przejeżdżanych rocznie kilometrów oraz tego, czy samochodu jest na gaz, diesel czy benzynę.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Zostaw komentarz


Wokolkariery.pl - wszelkie prawa zastrzeżone
Kontakt | Polityka Cookies
Scroll to top