Designerskie meble do nowoczesnego biura
Designerskie meble do nowoczesnego biura Reviewed by Momizat on . Nie od dziś wiadomo, że rutyna nie sprzyja kreatywnej pracy. Biuro urządzone w stylu nowoczesnym, ale z pomysłem może sprawić nie tylko, że przychodzenie do pra Nie od dziś wiadomo, że rutyna nie sprzyja kreatywnej pracy. Biuro urządzone w stylu nowoczesnym, ale z pomysłem może sprawić nie tylko, że przychodzenie do pra Rating: 0
Jesteś tutaj: Home » Praca i kariera » Designerskie meble do nowoczesnego biura

Designerskie meble do nowoczesnego biura

Designerskie meble do nowoczesnego biura

Nie od dziś wiadomo, że rutyna nie sprzyja kreatywnej pracy. Biuro urządzone w stylu nowoczesnym, ale z pomysłem może sprawić nie tylko, że przychodzenie do pracy będzie przyjemne, ale również zmotywować pracowników do jeszcze bardziej twórczego działania.

Nie zapominajmy też, że w pracy spędzamy większość życia, więc czemu tego nie uprzyjemnić.

Z pewnością wygląd biura, wpływa na pracowników. Badania psychologiczne od lat udowadniają, że nie tylko podejście do pracowników, ale również aranżacja wnętrza działają na pracowników. Kolorystyka, kształt i funkcjonalność mebli, a także nietypowe rozwiązania i materiały mają wpływ na postrzeganie biura, a tym samym całej pracy. Styl nowoczesny biura przywołuje również określoną filozofię pracy i panującą w niej atmosferę.

Dlaczego więc i meble nie mogą dopełniać całości? Pamiętajmy, że decydując się na rewolucje aranżacyjne w miejscu pracy musimy zachować spójność. Ta dotyczy również, a przede wszystkim mebli. Ich zakup jest ostatnim etapem tworzenia wystroju wnętrza, ale zdecydowanie najważniejszym. W końcu to one nadadzą ostatecznego charakteru pomieszczeniu. Jakie powinny być meble w nowoczesnym biurze?

Przede wszystkim odpowiadające najważniejszym założeniom stylu nowoczesnego, a więc: przestrzeń, jasna kolorystyka, kontrast. Po pierwsze meble biurowe nie mogą być toporne. Zapomnijmy o ogromnych biurkach z nieskończoną ilością szuflad. Jedna powinna wystarczyć, a niekiedy nawet i ta nie jest potrzebna, bo zdecydowanie szuflady wyparte zostały przez półki i regały.

Doskonale w stylu nowoczesnym odnajduje się szkło – biurka i krzesła z niego wykonane prezentują się idealnie. Nie bez przyczyny w nowoczesnych biurach często spotyka się oszklone ściany i drzwi, bo te gwarantują przestrzeń. Jeśli jednak nasze biuro ma charakter open space – np. call center, to szkło nie będzie dobrym wyborem, bo pracowniki muszą mieć choć odrobinę izolacji. Nie należy jednak wydzielać im symetrycznie boksów, bo przypominać to będzie fabrykę, a to z pewnością nie sprzyja atmosferze. Warto pomyśleć nad innym kształtem i ustawieniem każdego biurka.

Zadbajmy też o odpowiednią kolorystykę, która ma największy wpływ na motywację do pracy. Meble na pewno powinny być w innym kolorze niż ściany, ale unikajmy dwukolorowego kontrastu. Co ciekaw, różnice kolorystyczne można uzyskać również zestawiając ze sobą różne faktury – gładki i chropowaty. Zamiast czarnych mebli wybierajmy szare i białe, a odważni mogą postawić na fuksję, która też świetnie odnajdzie się w nowoczesnym klimacie.

Więcej wartościowych informacji o nowoczesnym urządzaniu wnętrz znajdziesz na stronie www.lepukka.pl

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Zostaw komentarz


Wokolkariery.pl - wszelkie prawa zastrzeżone
Kontakt | Polityka Cookies
Scroll to top