Dlaczego warto korzystać z telefonii VoIP?
Dlaczego warto korzystać z telefonii VoIP? Reviewed by Momizat on . Prowadzenie firmy wiąże się z różnymi kosztami, w tym z połączeniami telefonicznymi. Im bardziej działalność firmy jest oparta na telefonicznych kontaktach z kl Prowadzenie firmy wiąże się z różnymi kosztami, w tym z połączeniami telefonicznymi. Im bardziej działalność firmy jest oparta na telefonicznych kontaktach z kl Rating: 0
Jesteś tutaj: Home » Własny biznes » Dlaczego warto korzystać z telefonii VoIP?

Dlaczego warto korzystać z telefonii VoIP?

Dlaczego warto korzystać z telefonii VoIP?

Prowadzenie firmy wiąże się z różnymi kosztami, w tym z połączeniami telefonicznymi. Im bardziej działalność firmy jest oparta na telefonicznych kontaktach z klientami, tym bardziej koszty te są uciążliwe.

Na szczęście można je bardzo wyraźnie obniżyć, rezygnując z tradycyjnej telefonii (komórkowej oraz stacjonarnej) na rzecz telefonii VoIP, czyli wykonywanej za pośrednictwem Internetu.

Czym jest telefonia VoIP?

Chodź z określeniem „VoIP” pewnie nie każdy miał okazję się spotkać, to na pewno każdy o tym słyszał, a nawet korzystał z takiego rozwiązania. Przykładem może być popularny Skype. Mówiąc krótko, telefonia VoIP pozwala na wideokonferencje oraz tradycyjne rozmowy telefoniczne wykonywane za pośrednictwem sieci internetowej i odpowiedniego oprogramowania.

Jak działa telefonia VoIP?

Jeszcze kilka lat temu, by móc korzystać z programów służących do telefonii VoIP, trzeba było posiadać specjalne aparaty telefoniczne. Dziś natomiast jedyne co tak naprawdę jest konieczne, to odpowiednie oprogramowanie oraz dostęp do szerokopasmowego Internetu. Oczywiście potrzebne będzie też odpowiednie urządzenie – ale żadne szczególne. Wystarczy zwykły komputer stacjonarny, laptop czy telefon komórkowy, który ma możliwość łączenia się z Internetem. W przypadku laptopa i komputera będą też potrzebne słuchawki z mikrofonem.

Korzyści płynące z telefonii VoIP?

Zalety korzystania z telefonii VoIP to nie tylko wygoda działania, ale także szereg innych korzyści, obok których nie można przejść obojętnie. Tym, co najbardziej kusi, jest cena połączeń, która jest konkurencyjnie niska, a w niektórych przypadkach nawet całkowicie darmowa. Z danego programu do telefonii VoIP można dzwonić pod dowolny numer komórkowy, stacjonarny lub do… innego użytkownika korzystającego z tego samego programu. I w tym ostatnim przypadku rozmowy są całkowicie bezpłatne. Mało tego, istnieje możliwość darmowego przesyłania plików między użytkownikami – plików tekstowych, graficznych, muzycznych i innych. Pozostałe rozmowy są płatne, ale są to koszty naprawdę groszowe. Warto zaznaczyć, że większość firm trudniących się telemarketingiem korzysta właśnie z telefonii VoIP.

Telefonia VoIP to także rachunki pod pełną kontrolą. Nie ma żadnych abonamentów. Zwykle też z góry opłaca się dostęp do telefonii. Po wydzwonieniu opłaconej puli należy wykupić kolejne „żetony”, by móc dalej korzystać z płatnych rozmów (te darmowe między użytkownikami jednej sieci są oczywiście możliwe do wykonania także po wykorzystaniu wykupionych środków).

Telefonię VoIP doceniają zarówno osoby prywatne, jak i firmy (więcej informacji: https://eco.atman.pl/). Warto dołączyć do grona jej użytkowników.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Zostaw komentarz


Wokolkariery.pl - wszelkie prawa zastrzeżone
Kontakt | Polityka Cookies
Scroll to top