Firmy chcą zatrudniać, sprawdź gdzie
Firmy chcą zatrudniać, sprawdź gdzie Reviewed by Momizat on . Bezrobocie w Polsce wciąż przekracza poziom 13% i na razie trudno oczekiwać, aby nagle zaczęło diametralnie spadać. Jeszcze przed rokiem, w listopadzie 2012 rok Bezrobocie w Polsce wciąż przekracza poziom 13% i na razie trudno oczekiwać, aby nagle zaczęło diametralnie spadać. Jeszcze przed rokiem, w listopadzie 2012 rok Rating: 0
Jesteś tutaj: Home » Praca i kariera » Firmy chcą zatrudniać, sprawdź gdzie

Firmy chcą zatrudniać, sprawdź gdzie

Firmy chcą zatrudniać, sprawdź gdzie

Bezrobocie w Polsce wciąż przekracza poziom 13% i na razie trudno oczekiwać, aby nagle zaczęło diametralnie spadać. Jeszcze przed rokiem, w listopadzie 2012 roku stopa bezrobocia była niższa niż w grudniu 2013 roku. Eksperci jednak są dobrej myśli i mówią, że obecna zima 2013/2014 będzie lepsza dla rynku pracy niż ubiegłoroczna, a już wiosną bezrobocie w Polsce powinno zacząć zdecydowanie maleć. Coraz więcej osób będzie mogło liczyć na znalezienie pracy zawodowej. Już dziś widać pierwsze sygnały ożywienia na rynku pracy. W czym się przejawiają?

Otóż, coraz więcej firm deklaruje, że w ciągu kolejnych 6 miesięcy zatrudni pracowników. Wynika tak z sondażu „Plany Pracodawców” przeprowadzonego dla Instytutu Badawczego Randstad i TNS. Sondaż pokazuje, że jeśli deklaracje pracodawców znajdą pokrycie w rzeczywistości, bezrobocie na pewno zmaleje. Obecnie 19% firm biorących udział w badaniu chce zatrudnić nowych pracowników.

Jest to wywołane przewidywanym wzrostem gospodarczym w Polsce, dlatego też przedsiębiorcy co prawda jeszcze ostrożnie, ale jednak, oferują nowe miejsca pracy. Osoby, które pomimo kryzysu utrzymały miejsca pracy, co prawda często godząc się na gorsze warunki płacy i pracy, teraz mogą liczyć na podwyższenie wynagrodzenia.

Szacuje się, że 80% wszystkich firm w Polsce, albo chce utrzymać poziom posiadanego zatrudnienia, albo zwiększyć je. Dla rynku pracy, a zwłaszcza dla osób, które długo nie mogą znaleźć zatrudnienia, jest to bardzo dobra, optymistyczna informacja.

Optymizm wykazują zwłaszcza duże przedsiębiorstwa, zatrudniające więcej niż 250 pracowników. To właśnie w takich firmach obecnie opłaca się szukać pracy, ponieważ istnieje wysokie prawdopodobieństwo jej znalezienia. Generalnie, im większa firma tym większe szanse na zatrudnienie w niej. Na poprawę na rynku pracy nie mogą jak na razie liczyć pracownicy branży budowlanej, transportowej czy magazynowej. Większym optymizmem odznacza się sektor przemysłowy i finansowy.

Na poprawę na rynku pracy mają wpływ przede wszystkim inwestycje zagraniczne, przynoszące wiele tysięcy miejsc pracy rocznie w Polsce. Pracę można znaleźć w międzynarodowych centrach nowoczesnych usług biznesowych, w centrach badawczo-rozwojowych i w przemyśle motoryzacyjnym.

10.00 avg. rating (83% score) – 1 vote

Zostaw komentarz


Wokolkariery.pl - wszelkie prawa zastrzeżone
Kontakt | Polityka Cookies
Scroll to top