Jak dobrze wypaść w pierwszym dniu w pracy?
Jak dobrze wypaść w pierwszym dniu w pracy? Reviewed by Momizat on . Pierwszy dzień w nowej pracy jest źródłem stresu dla nowego pracownika, który po długim okresie poszukiwania pracy i rekrutacji na dane stanowisko, w końcu zost Pierwszy dzień w nowej pracy jest źródłem stresu dla nowego pracownika, który po długim okresie poszukiwania pracy i rekrutacji na dane stanowisko, w końcu zost Rating: 0
Jesteś tutaj: Home » Praca i kariera » Jak dobrze wypaść w pierwszym dniu w pracy?

Jak dobrze wypaść w pierwszym dniu w pracy?

Jak dobrze wypaść w pierwszym dniu w pracy?

Pierwszy dzień w nowej pracy jest źródłem stresu dla nowego pracownika, który po długim okresie poszukiwania pracy i rekrutacji na dane stanowisko, w końcu został zatrudniony. Powinniśmy dołożyć wszelkich starań do tego, aby w pierwszym dniu czy pierwszych dniach w nowej pracy, wypaść przed pracodawcą i bezpośrednim przełożonym, jak najlepiej. Ma to znaczenie zwłaszcza wówczas, gdy jesteśmy zatrudnieni na okres próbny i dopiero po jego upływie pracodawca ma podjąć decyzję, czy zostaniemy zatrudnieni na stałe, czy też podziękuje on nam za współpracę.

Nowy pracownik powinien wywrzeć dobre wrażenie na swoim szefie i współpracownikach, co będzie dobrym początkiem dla błyskotliwej kariery zawodowej. Pozytywne nastawienie ma tu niebagatelne znaczenie.

W pierwszym dniu w nowej pracy przede wszystkim nie można się spóźnić. Nawet kilkuminutowe spóźnienie zostanie odnotowane i choć niektórzy pracodawcy nie powiedzą nam tego, to jednak takie zachowanie nowego pracownika na pewno nie zadziała na jego korzyść.

Żeby dobrze przygotować się do nowej pracy należy zadbać o to, aby mieć zebrane wszystkie, niezbędne informacje. Nie możemy przyjść do pracy nieprzygotowanym. Musimy wiedzieć, jakie dokumenty będą nam niezbędne, gdzie mamy stawić się do pracy i jak nazywa się osoba, która będzie naszym przełożonym. Wykluczone jest chodzenie po biurowcu i szukanie właściwego piętra czy pokoju, w którym mieliśmy stawić się na spotkanie z pracodawcą.

Kolejną, ważną kwestią jest odpowiedni ubiór pracownika. Jeszcze przed udaniem się do pracy powinniśmy dowiedzieć się, jaki dress code w niej obowiązuje. Jeśli nie mamy takich informacji, zawsze lepiej ubrać się elegancko – panowie w garnitur, panie w garsonkę czy gustowną sukienkę w stonowanym kolorze. Jeśli nawet taki oficjalny strój nie obowiązuje w firmie, do której przychodzimy na pierwszy dzień pracy, to nie zostanie on odczytany w negatywny dla nas sposób. Jeśli idziemy do pracy na budowie czy w zakładzie produkcyjnym, do działu produkcji, taki strój rzecz jasna nie będzie wymagany. Trzeba być ubranym po prostu ładnie i schludnie.

Uśmiech na twarzy i pozytywne nastawienie to ważne elementy postawy idealnego pracownika. Im bardziej pogodne usposobienie będziemy prezentować w pierwszych dniach w nowej pracy, tym szybciej zjednamy sobie współpracowników i przychylnie nastawiony będzie do nas pracodawca.

Jeśli ktokolwiek do nas mówi w pierwszym dniu pracy, powinniśmy uważnie słuchać. Pamiętajmy, że jesteśmy nowym pracownikiem i wszelkie informacje powinniśmy chłonąć jak gąbka.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Zostaw komentarz


Wokolkariery.pl - wszelkie prawa zastrzeżone
Kontakt | Polityka Cookies
Scroll to top