Jak nabywać kryptowaluty w celach inwestycyjnych?
Jak nabywać kryptowaluty w celach inwestycyjnych? Reviewed by Momizat on . Kryptowaluty nie są sprzedawane w zwyczajnych kantorach i nie jest to metoda pozwalająca na ich nabycie i tym samym rozpoczęcie inwestycji kryptowalutowych. Tr Kryptowaluty nie są sprzedawane w zwyczajnych kantorach i nie jest to metoda pozwalająca na ich nabycie i tym samym rozpoczęcie inwestycji kryptowalutowych. Tr Rating: 0
Jesteś tutaj: Home » Własny biznes » Jak nabywać kryptowaluty w celach inwestycyjnych?

Jak nabywać kryptowaluty w celach inwestycyjnych?

Kryptowaluty nie są sprzedawane w zwyczajnych kantorach i nie jest to metoda pozwalająca na ich nabycie i tym samym rozpoczęcie inwestycji kryptowalutowych.

Traktowanie ich z resztą jak normalnych walut krajowych jest błędne, ponieważ mają o wiele szersze zastosowanie. Jak zatem nabywać kryptowaluty?

Umowa kupna-sprzedaży

Najprostszą i na dodatek powszechnie dostępną metodą nabycia kryptowaluty (https://www.xtb.com/pl/kryptowaluty-kb) danego rodzaju jest znalezienie osoby, która chce ją sprzedać. Kupowanie walut wirtualnych od innych użytkowników jest proste, choć niepozbawione wad. Przede wszystkim niezwykle trudno będzie znaleźć osobę chętną na wymianę kryptowaluty, zwłaszcza takiej, która nie jest bardzo popularna. Transakcja taka rodzi niepewność, czy rzeczywiście po dokonaniu przelewu umówionej kwoty otrzymamy od drugiej strony pożądaną ilość kryptowaluty.

Twórcy i całe środowisko kryptowalutowe powoli radzą sobie z problemem poszukiwania użytkowników chcących sprzedać swoje kryptowaluty na rzecz nowych inwestorów. W tym celu uruchomiona została na przykład strona internetowa LocalBitcoins, która świadczy usługi ułatwiające kojarzenie ze sobą popytu i podaży na kryptowaluty, a raczej podmiotów, które podaż i popyt reprezentują. Trzeba mieć jednak na uwadze ryzyko, że użytkownikiem takiej strony może być oszust, bowiem często na tego typy serwisach brakuje solidnej weryfikacji tożsamości.

Kantor kryptowalutowy

Istnieją na światowych rynkach finansowych przedsiębiorstwa wyspecjalizowane w wymianie walut, w tym także te, które mają w swoich zasobach kryptowaluty. To kantory kryptowalutowe oferujące klientom szybki zakup walut cyfrowych i ich sprzedaż. Problemem dla użytkowników chcących w ten sposób nabyć kryptowalutę jest marża dodatkowo naliczana przy wymianie waluty. Marża rekompensuje częściowo koszty prowadzenia lokalu kantoru kryptowalutowego oraz zatrudniania pracowników. Można skorzystać w wielu takich miejscach z bezpłatnego doradztwa i uzyskać materiały edukacyjne dotyczące kryptowalut.

Bankomaty bitcoinowe

O ile w niektórych krajach bankomaty bitcoinowe nie są niczym nowym, w Polsce jest ich niezwykle mało. Standardowe maszyny nie mają opcji wypłaty środków finansowych z konta bankowego klienta w postaci waluty wirtualnej. Bankomaty bitcoinowe, nazywane w naszym kraju bitomatami, są bardzo rzadkie. Taka forma sprzedaży kryptowalut nie przyjęła się u nas ze względu na wysoki udział operacji bezgotówkowych w naszym społeczeństwie. Wystarczy powiedzieć, że w Polsce jest zaledwie kilka bitomatów, a w USA ponad tysiąc takich maszyn.

Kryptowaluty kupimy na giełdach

Zdecydowanie najczęściej i najchętniej inwestorzy kupują kryptowaluty w celach inwestycyjnych na specjalnych giełdach, gdzie ich kursy kształtują siły podaży i popytu. Aktualnie na światowych giełdach kryptowalutowych notowanych jest ponad 1000 kryptowalut, a ich liczba stale rośnie.

Najbardziej popularną giełdą kryptowalutową jest obecnie Coin Market Cap. Notowane są na niej najbardziej znane, sprawdzone kryptowaluty. Można spokojnie je kupować w ten sposób, choć inwestor musi najpierw założyć odpowiednie konto gracza i wpłacić na nie pieniądze.

Na świecie działają giełdy kryptowalutowe umożliwiające wymianę pieniądza fiducjarnego, na przykład złotówek na kryptowaluty, ale są i takie, które dają wyłącznie możliwość wymiany jednej, posiadanej przez użytkownika kryptowaluty na inną.

Bardzo znane są takie giełdy kryptowalutowe jak: Bitfinex, Poloniex, Kraken, czy Bitstamp. Na polskim rynku finansowym inwestorzy najczęściej inwestują w kryptowaluty za pośrednictwem giełd BitBay,BitMarket24, BitMarket oraz InPay. Ważnym elementem funkcjonowania polskich giełd kryptowalutowych, świadczących o ich rzetelności i bezpieczeństwie, są certyfikaty wydawane przez Ministerstwo Cyfryzacji i Polskie Stowarzyszenie Bitcoin dla giełd spełniających „Kanony Dobrych Praktyk dla giełd kryptowalutowych”. Korzystanie z takich giełd pozwoli na zakup kryptowalut bez narażania się na ewentualne problemy prawne i próby oszustwa, choć nigdy nie zagwarantują one 100 procentowego bezpieczeństwa. Często bowiem są obiektem ataku hakerów.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Zostaw komentarz


Wokolkariery.pl - wszelkie prawa zastrzeżone
Kontakt | Polityka Cookies
Scroll to top