Jak studenci komunikują się z wykładowcami poza zajęciami?
Jak studenci komunikują się z wykładowcami poza zajęciami? Reviewed by Momizat on . Najważniejsze miejsce, w którym pedagodzy spotykają się ze swoimi studentami, to oczywiście sala wykładowa. Tam przekazują oni młodym ludziom przydatną wiedzę, Najważniejsze miejsce, w którym pedagodzy spotykają się ze swoimi studentami, to oczywiście sala wykładowa. Tam przekazują oni młodym ludziom przydatną wiedzę, Rating: 0
Jesteś tutaj: Home » Praca i kariera » Jak studenci komunikują się z wykładowcami poza zajęciami?

Jak studenci komunikują się z wykładowcami poza zajęciami?

Jak studenci komunikują się z wykładowcami poza zajęciami?

Najważniejsze miejsce, w którym pedagodzy spotykają się ze swoimi studentami, to oczywiście sala wykładowa. Tam przekazują oni młodym ludziom przydatną wiedzę, jednak może się okazać, że kilka godzin w tygodniu to stanowczo za mało, by edukacja zakończyła się pełnym sukcesem. Niezbędna jest wtedy dodatkowa komunikacja, tylko jak to zorganizować?

Dodatkowe wsparcie

Wykłady wykładami, ale student oczekuje też od czasu do czasu kontaktu z profesorem również poza formalnymi zajęciami. A to potrzebne są wiadomości z opuszczonego wykładu, a to jakieś zagadnienie jest kompletnie niezrozumiałe i wymaga dodatkowych wyjaśnień, a to pojawiły się problemy z przygotowaniem referatu czy pracy przejściowej, i tak dalej. Wykładowcy zazwyczaj organizują konsultacje dla swoich studentów, wystarczy więc zgłosić się w umówionym terminie i kłopot z głowy. Tyle że to nie zawsze jest wykonalne, bo studenci często pracują zawodowo albo mają w tym czasie inne zajęcia na uczelni. Co wtedy? Dziś to na szczęście żadne zmartwienie, bo dzięki internetowi kontakt na linii wykładowca-student jest znacznie prostszy niż w „erze analogowej”. Są e-maile, które bardzo ułatwiają komunikację, bo pytania można zadawać w dowolnym momencie, a odpowiedź będzie gotowa, gdy tylko profesor znajdzie dla nas czas. Są też uczelniane strony internetowe, gdzie publikowane są materiały dydaktyczne w wersji elektronicznej – cokolwiek jest nam potrzebne, jakiś skrypt lub prezentacja z wykładu, zaglądamy na portal uczelni i cała dostępna wiedza wyświetla się na ekranie komputera.

Spotkajmy się on-line

Ale i to może studentowi nie wystarczyć. Bo przecież fajnie byłoby też podyskutować z innymi studentami o ostatniej pracy domowej czy zbliżającej się sesji, ale bez konieczności wychodzenia z domu, tylko w zaciszu własnego pokoju. Dobra wiadomość jest taka, że to jak najbardziej możliwe. Komputer i internet jest? Jest. Wchodzimy więc na platformę edukacyjną perkmylife.com, która ma jeden cel: ułatwić studentom dostęp do wiedzy i swobodnej wymiany myśli. Za pośrednictwem tej platformy uczestnicy konkretnych zajęć u profesora X mogą wymieniać się notatkami i innymi pomocami naukowymi. W totalnie nieskomplikowany sposób – po prostu wgrywamy swoje materiały i pobieramy na komputer pliki wrzucone do sieci przez innych. Użytkownicy perkmylife.com mogą w każdej chwili wejść na chat i podyskutować o tym, co akurat ich trapi, mogą także do dyskusji zaprosić swojego wykładowcę. Grupy studenckie są zamknięte, więc nikt niepowołany nie wykorzysta naszej pracy, jeśli jednak chcemy swoje materiały udostępnić szerszej publiczności, nic nie stoi na przeszkodzie. Ba, na niektórych materiałach można nawet zarobić, bo profesjonalne opracowania naukowe udostępniane są innym studentom dopiero po uiszczeniu opłaty.

Z platformy perkmylife.com chętnie korzystają także wykładowcy. To dla nich idealne miejsce na zlecanie i odbieranie prac domowych, umieszczanie materiałów z wykładów, nieobowiązkowe zajęcia dla zainteresowanych, zakładanie grup dyskusyjnych. Poprzez platformę można też zlecić druk wykładów dla studentów – zamówienie on-line trafia do punktu ksero na uczelni, a gotowe wydruki wykładowca odbiera, gdy mu jest wygodnie. Z tej opcji korzystać mogą również sami studenci, zamawiając wydruk zaznaczonych notatek. Płatności za usługi dokonywane są poprzez system PayPERK – konto użytkownika zasilamy potrzebną kwotą, a potem regulujemy on-line swoje należności, czy to za wydruk w punkcie ksero, czy za ściągnięcie płatnych e-booków.

Flagi_600px

Dotacje na innowacje

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Zostaw komentarz


Wokolkariery.pl - wszelkie prawa zastrzeżone
Kontakt | Polityka Cookies
Scroll to top