Jak zdobywać szczyty kariery zawodowej?
Jak zdobywać szczyty kariery zawodowej? Reviewed by Momizat on . Mając wysokie ambicje zawodowe dążymy do tego, aby awansować w swojej pracy i zdobywać szczyty kariery zawodowej. Nie tylko pracując na etacie można mówić o kar Mając wysokie ambicje zawodowe dążymy do tego, aby awansować w swojej pracy i zdobywać szczyty kariery zawodowej. Nie tylko pracując na etacie można mówić o kar Rating: 0
Jesteś tutaj: Home » Sukces i motywacja » Jak zdobywać szczyty kariery zawodowej?

Jak zdobywać szczyty kariery zawodowej?

Jak zdobywać szczyty kariery zawodowej?

Mając wysokie ambicje zawodowe dążymy do tego, aby awansować w swojej pracy i zdobywać szczyty kariery zawodowej. Nie tylko pracując na etacie można mówić o karierze zawodowej, ale zwłaszcza wówczas, gdy prowadzi się własny, dobrze prosperujący biznes, który wciąż się rozwija i rozrasta. Zajmując stanowisko właściciela – przedsiębiorcy, można w pełny, samodzielny sposób kierować swoją karierą. Jak jednak przyspieszyć moment sięgnięcia szczytów w aspiracjach zawodowych? Co zrobić, aby pracodawca awansował nas, a nie naszych kolegów z pracy?
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że swoim działaniem sobie szkodzi. Unikanie strategicznych błędów w budowaniu kariery to już połowa drogi do szeroko rozumianego sukcesu. Psycholodzy i szkoleniowcy wiedzą, jak pomóc innym w zdobyciu szybkiego awansu. Przede wszystkim, należy sobie uświadomić, że kariera zawodowa i awans nie są nagrodą za wybitne osiągnięcia danej osoby. W rzeczywistości tylko niewiele osób ma szansę na awans, ponieważ pracodawca docenia ich zaangażowanie w wykonywanie pracy zawodowej. Awans z perspektywy pracodawcy jest potwierdzeniem tego, że pracownik może poradzić sobie z najtrudniejszymi zadaniami, jakie przed nim stoją.
Niezbędne, zdaniem psychologów biznesu, w dokonywaniu błyskotliwej kariery zawodowej jest to, aby być w odpowiednim miejscu i czasie, dać się zauważyć pracodawcy. Nasze umiejętności mają przy tym niebagatelne znaczenie. Świadome kierowanie awansem zawodowym w dużych korporacjach często wymaga od awansującej osoby przeszkolenia innego pracownika, który będzie w stanie wypełnić lukę kadrową w firmie. Jeśli pracownik nie ułatwi swojego awansu pracodawcy, ten być może wybierze na wyższe stanowisko pracy zupełnie nową osobę, spoza firmy. Wielu pracowników popełnia błąd sądząc, że najlepiej kreować się na osobę niezastąpioną w przedsiębiorstwie. Jeśli rzeczywiście tak będzie, możemy zapomnieć o uzyskaniu awansu zawodowego. Lepiej jest przeszkolić innego pracownika na swoje miejsce i starać się o awans na pożądane stanowisko pracy. W przeciwnym wypadku utkniemy w danym dziale na dłużej. Niemniej, wielu pracownikom taka sytuacja stabilizacji zawodowej będzie jak najbardziej odpowiadała.
Na awans mogą liczyć osoby, które w danym czasie pokazały już, że potrafią sobie radzić z trudnymi wyzwaniami i są w stanie brać na siebie odpowiedzialność. Niemniej osoby te nie mogą być zbyt zajęte na to, aby awansować. Zbyt zapracowani pracownicy będą musieli dalej wykonywać pracę na danym stanowisku, bowiem pracodawca nie będzie mógł ich awansować bez skończenia dotychczasowej pracy.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Zostaw komentarz


Wokolkariery.pl - wszelkie prawa zastrzeżone
Kontakt | Polityka Cookies
Scroll to top