Jak znaleźć pracę na wakacje?
Jak znaleźć pracę na wakacje? Reviewed by Momizat on . Wakacje są okresem kojarzącym się przede wszystkim z błogim wypoczynkiem i relaksem w przyjemnych okolicznościach - gór, morza, czy jezior. Chętnie jeździmy na Wakacje są okresem kojarzącym się przede wszystkim z błogim wypoczynkiem i relaksem w przyjemnych okolicznościach - gór, morza, czy jezior. Chętnie jeździmy na Rating: 0
Jesteś tutaj: Home » Praca i kariera » Jak znaleźć pracę na wakacje?

Jak znaleźć pracę na wakacje?

Jak znaleźć pracę na wakacje?

Wakacje są okresem kojarzącym się przede wszystkim z błogim wypoczynkiem i relaksem w przyjemnych okolicznościach – gór, morza, czy jezior. Chętnie jeździmy na wakacje za granicę, aby zakosztować pięknej pogody i luksusu w dobrych hotelach. Niemniej, lato to również czas intensywnych prac sezonowych – począwszy od zbiorów warzyw i owoców, a na pracy w barach skończywszy. Podczas wakacji wielu ludzi, przede wszystkim młodych, szuka czasowego zatrudnienia. Dlatego właśnie w czerwcu, lipcu, sierpniu i we wrześniu stopa bezrobocia spada, z uwagi na zatrudnianie sezonowych pracowników Jak znaleźć pracę na wakacje?
Praca wakacyjna jest domeną uczniów i studentów, choć w obliczu tak wysokiego bezrobocia – wynosiło ono w maju 2013 roku około 13%, również i osoby starsze podejmują się pracy sezonowej. Już na wiosnę pojawiają się pierwsze ogłoszenia dotyczące pracy wakacyjnej. Im wcześniej pomyślimy o takim zatrudnieniu, tym lepiej. Przede wszystkim pracy można szukać w takich branżach jak rolnictwo, ogrodnictwo, przetwórstwo spożywcze, budownictwo, gastronomia oraz rzecz jasna turystyka. Zbiory owoców i warzyw nie dają wysokich zarobków, przynajmniej przy zatrudnieniu w kraju, ale za to nie wymagają szczególnych umiejętności i taką pracę może wykonywać niemalże każdy. Młodzi ludzie, często uczniowie szkół średnich, wyruszają więc w Polskę na zbiór truskawek, wiśni, czereśni, czy jabłek i gruszek. Na zbiorach w rolnictwie i ogrodnictwie znacznie lepiej można zarobić poza granicami Polski, np. w Niemczech, ale o wyjeździe trzeba pomyśleć wcześniej i nawiązać kontakt z osobą lub agencją, która takie wyjazdy do pracy organizuje. Przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy powinniśmy zweryfikować to, czy agencja działa legalnie. Jeśli każe wpłacić wysoką kwotę pieniędzy za załatwienie pracy za granicą, dwa razy trzeba się zastanowić, czy nie mamy do czynienia z oszustwem.
Osoby bezrobotne posiadające pewien fach w rękach – przede wszystkim budowlańcy, w okresie letnim mogą dobrze zarobić na budowach. Czas wakacji jest przeznaczany na wiele prac budowlanych, dlatego firmy zatrudniają sezonowych pracowników. Trzeba się przy tym liczyć z faktem, że praca w budowlance nie jest łatwa. Wymaga nie tylko umiejętności praktycznych, ale przede wszystkim dobrej kondycji fizycznej.
Pracy na wakacje możemy szukać wśród znajomych – być może ktoś już zeszłym roku pracował w czasie lata i może udostępnić nam namiary na pracodawców. Ogłoszenia dotyczące pracy sezonowej pojawiają się też w prasie oraz w Internecie.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Zostaw komentarz


Wokolkariery.pl - wszelkie prawa zastrzeżone
Kontakt | Polityka Cookies
Scroll to top