Konto na FB może zamknąć drogę do kariery
Konto na FB może zamknąć drogę do kariery Reviewed by Momizat on . Serwisy społecznościowe notują coraz większą liczbę użytkowników na całym świecie. Jeszcze 10 lat temu nikt nie słyszał w Polsce o serwisach tego typu, a zwłasz Serwisy społecznościowe notują coraz większą liczbę użytkowników na całym świecie. Jeszcze 10 lat temu nikt nie słyszał w Polsce o serwisach tego typu, a zwłasz Rating: 0
Jesteś tutaj: Home » Praca i kariera » Konto na FB może zamknąć drogę do kariery

Konto na FB może zamknąć drogę do kariery

Konto na FB może zamknąć drogę do kariery

Serwisy społecznościowe notują coraz większą liczbę użytkowników na całym świecie. Jeszcze 10 lat temu nikt nie słyszał w Polsce o serwisach tego typu, a zwłaszcza takich, które zastępowałyby nam w dużej mierze realne kontakty ze znajomymi czy członkami rodziny. Dziś posiadanie konta użytkownika w jednym z najpopularniejszych serwisów typu 2.0, czyli na Facebooku, jest czym jak najbardziej normalnym i naturalnym. Większość osób dziwi się, że można nie posiadać profilu na Facebooku. Lubimy się uzewnętrzniać w sieci internetowej właśnie w ramach naszej tablicy na Facebooku. Informujemy na niej o ważnych wydarzeniach z naszego życia, o tym, co aktualnie się u nas dzieje, czy będzie działo. Facebook stał się miejscem zawierania nowych przyjaźni, chwalenia się sytuacją rodzinną i zawodową. Zdjęcia wrzucane na serwis powodują, że na bieżąco możemy śledzić to, co robią i jak wyglądają nasi znajomi, często nie widząc się z nimi całymi miesiącami.

Facebook jest też źródłem informacji zawodowych o danych osobach. Umieszczamy na profilu swoje wykształcenie, odbyte kursy i miejsca zatrudnienia – historyczne i obecne. Często zapominamy o tym, że każdy może nas znaleźć na Facebooku, a nieopacznie umieszczone w serwisie zdjęcia z suto zakrapianej imprezy mogą nie wywołać uśmiechu na ustach u naszego pracodawcy. Potencjalni pracodawcy przy rekrutacji pracowników coraz częściej sięgają po informacje o nich do serwisów społecznościowych.

Negatywny wizerunek danej osoby kreowany w portalach tego typu może być decydujący przy podejmowaniu przez pracodawcę decyzji o zatrudnieniu na danym stanowisku pracy. Zdjęcie z imprezy kompromitujące naszą osobę może zostać szybko usunięte z FB, ale nadal istnieć może ono w sieci internetowej, a potencjalny pracodawca może do niego dotrzeć. Jeśli zaczynamy poszukiwania pracy, powinniśmy zadbać o swój nienaganny wizerunek w sieci internetowej. Pamiętajmy, że pracodawca podobnie jak my sami, może zdobyć informacje o kandydatach na pracowników z sieci internetowej, nie tylko z Facebooka, ale i z innych serwisów czy for dyskusyjnych.

Facebook w wielu przypadkach pozwala na zweryfikowanie danych zawartych w CV kandydata do pracy. Jeśli nie chcemy, aby ktoś obcy, spoza grona naszych znajomych, przeglądał nasze zdjęcia czy informacje o karierze zawodowej, możemy je ukryć zaznaczając odpowiednią opcję w serwisie społecznościowym Facebook.

 

10.00 avg. rating (83% score) – 1 vote

Zostaw komentarz


Wokolkariery.pl - wszelkie prawa zastrzeżone
Kontakt | Polityka Cookies
Scroll to top