Na czym polega psychologia osiągnięć?
Na czym polega psychologia osiągnięć? Reviewed by Momizat on . Odpowiednie podejście do swojego życia i pracy zawodowej pozwala na osiąganie pożądanych rezultatów. Psycholodzy biznesu i sukcesu są zdania, że wyłącznie odpow Odpowiednie podejście do swojego życia i pracy zawodowej pozwala na osiąganie pożądanych rezultatów. Psycholodzy biznesu i sukcesu są zdania, że wyłącznie odpow Rating: 0
Jesteś tutaj: Home » Sukces i motywacja » Na czym polega psychologia osiągnięć?

Na czym polega psychologia osiągnięć?

Na czym polega psychologia osiągnięć?

Odpowiednie podejście do swojego życia i pracy zawodowej pozwala na osiąganie pożądanych rezultatów. Psycholodzy biznesu i sukcesu są zdania, że wyłącznie odpowiednie nastawienie i świadomość tego, do jakich celów dążymy, są pomocą w efektywnym ich osiąganiu. Między innymi na tym opiera się tzw. psychologia osiągnięć. Zakłada ona, że osiąganie dowolnego celu, czy w życiu prywatnym, czy w życiu zawodowym, bez względu na jego złożoność i wagę dla danej osoby, można podzielić na dwa etapy, mianowicie proces osiągania i rezultaty. Aby w ogóle móc myśleć rozwoju życiowym i dosięganiu pewnych celów, trzeba podjąć trud dotarcia do wskazanego celu na naszej drodze życia. Bez tego wciąż będziemy tkwić w tym samym miejscu, albo cofać się w rozwoju zawodowym i życiowym.

Ludzie sukcesu potrafią wyznaczać sobie cele w życiu i podejmować trud dążenia do nich. Tylko oni mają szansę na sukces, na różnych poziomach życia, nie tylko rozumiany jako awans zawodowy, ale też osiągnięci pewnych celów w sferze prywatnej. Psychologia osiągnięć zakłada, że codzienna praca nad sobą samym i pokonywanie kolejnych przeszkód w drodze do osiągnięcia pewnych celów, pozwalają na sukces.

Osoby, które są nastawione na sukces nie skupiają się na tym, jaka droga wiedzie do niego, ale najwięcej energii kierują na rzeczywiste osiągnięcie celu. Ludzie sukcesu skupiają swoją uwagę na rezultacie i dzięki temu szybciej mogą go wypracować, bez względu na to, co on właściwie oznacza. Pozostali zajmują się ciągłym analizowaniem procesu osiągania celów. Przeraża ich długa droga wiodąca do rezultatów i pojawiające się na niej przeszkody. Nie potrafią odważnie stawić czoła trudnościom, które niestety w życiu każdego z nas pojawiają się, z mniejszym lub większym natężeniem.

Właściwe wykorzystanie naszego czasu, bez marnotrawienia go na czynności, które nijak mają się do osiągania celów, powoduje, że nigdy sukces nie stanie się naszym udziałem. Skupiając się na celach, czy nagrodzie, jaka czeka na końcu trudnej drogi pozwala na realizację założeń psychologii osiągnięć. Jeśli wciąż będziemy myśleć o sukcesie, na pewno nie zrazi nas w procesie jego osiągania kolejna przeszkoda, nasze fizyczne i psychiczne zmęczenie, czy nawet kilkukrotne porażki. Psycholodzy biznesu twierdzą, że przeszkody są czymś, co dana osoba widzi, kiedy przestanie patrzeć prosto na swój cel.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Zostaw komentarz


Wokolkariery.pl - wszelkie prawa zastrzeżone
Kontakt | Polityka Cookies
Scroll to top