Nastawienie bardzo ważne w psychologii sukcesu
Nastawienie bardzo ważne w psychologii sukcesu Reviewed by Momizat on . Rodzice wielu dzieci od najwcześniejszego dzieciństwa chwalący, że są jedyne w swoim rodzaju i mają liczne talenty, w rzeczywistości mogą robić im psychologiczn Rodzice wielu dzieci od najwcześniejszego dzieciństwa chwalący, że są jedyne w swoim rodzaju i mają liczne talenty, w rzeczywistości mogą robić im psychologiczn Rating: 0
Jesteś tutaj: Home » Sukces i motywacja » Nastawienie bardzo ważne w psychologii sukcesu

Nastawienie bardzo ważne w psychologii sukcesu

Nastawienie bardzo ważne w psychologii sukcesu

Rodzice wielu dzieci od najwcześniejszego dzieciństwa chwalący, że są jedyne w swoim rodzaju i mają liczne talenty, w rzeczywistości mogą robić im psychologiczną krzywdę. Młody człowiek wzrastający w poczuciu wyjątkowości przestaje się starać, aby zasłużyć na taką opinię. Jest przekonany, że wszystko przyjdzie mu w życiu bardzo łatwo, ponieważ rodzice zbudowali w nim takie poczucie wysokiej, własnej wartości. Tymczasem zetknięcie się z brutalną rzeczywistością może spowodować, że taka osoba zacznie wątpić w prawdziwość zapewnień rodziców. Nie będzie chciała podejmować nowych wyzwań i stawiać czoła przeciwnością losu w obawie przed poniesieniem porażki. Takie zachowanie nazywa się wycofaniem w psychologii i powoduje, że człowiek staje się wyobcowany ze społeczeństwa. Z czasem zamyka się w domu. Nie chce narażać się na niepowodzenie, ponieważ wówczas jego najbliżsi, którzy pokładali w nim tak duże nadzieje i bezkompromisowo wierzyli w niego, przestaną go podziwiać i spadnie on w hierarchii ważności w rodzinie, wśród przyjaciół i tak dalej.

Osoby, które mają w życiu trudniej, a ich rodzice są bardziej surowi lub musieli wychowywać się wśród ludzi, którzy zapewniali im spełnienie wyłącznie podstawowych potrzeb, są bardziej zdeterminowane do tego, aby osiągnąć sukces. Psycholodzy rozróżniają takie osoby i mówią, że mają one w sobie wiele motywacji, aby pokonywać kolejne przeszkody pojawiające się na ich życiowej drodze. Tacy ludzie mają silniejszą psychikę i zupełnie inne podejście do życia. Traktują życie jako rywalizacje, jako konkurs, w którym mogą zdobyć pierwszą nagrodę, jeśli nie poprzestaną na tym co mają, a będą wciąż trenować siebie, swój mózg i ciało.

Żyjemy w czasach, gdzie sukces jest bardzo ważną wartością. Pojawiła się nawet odrębna dziedzina wiedzy psychologicznej – psychologia sukcesu czy psychologia biznesu. To ona zajmuje się odkrywaniem zależności pomiędzy ludzką psychiką, a możliwością zrobienia w życiu kariery. Kto ma na nią szansę? Na pewno ten, kto jest pracowity i wie, że własną pracą może daleko zajść. Wmawianie dzieciom, że są doskonałe i wyjątkowe powoduje, że w życiu dorosłym osoby te są przekonane, że wszystko im się należy i same z siebie nie muszą zbyt wiele dać. Mogą to być osoby bardzo inteligentne i utalentowane, ale bierność w życiu nie pozwala im na wielopoziomowy rozwój. Gdyby byli nastawieni na wzrost, niewątpliwie mieliby realne szanse na odniesienie zwycięstwa.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Zostaw komentarz


Wokolkariery.pl - wszelkie prawa zastrzeżone
Kontakt | Polityka Cookies
Scroll to top