Pracodawcy zatrudniają zmotywowanych do pracy
Pracodawcy zatrudniają zmotywowanych do pracy Reviewed by Momizat on . Przy rekrutacji pracowników pracodawcy czy specjaliści ds. HR przeprowadzający rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami, biorąc pod uwagę wiele cech, jakimi odznacz Przy rekrutacji pracowników pracodawcy czy specjaliści ds. HR przeprowadzający rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami, biorąc pod uwagę wiele cech, jakimi odznacz Rating: 0
Jesteś tutaj: Home » Sukces i motywacja » Pracodawcy zatrudniają zmotywowanych do pracy

Pracodawcy zatrudniają zmotywowanych do pracy

Pracodawcy zatrudniają zmotywowanych do pracy

Przy rekrutacji pracowników pracodawcy czy specjaliści ds. HR przeprowadzający rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami, biorąc pod uwagę wiele cech, jakimi odznaczają się takie osoby. Jedną z nich jest wysoka motywacja do podjęcia pracy zawodowej. Pracodawca szybciej zatrudni osobę, której rzeczywiście zależy na pracy i nie boi się tego okazywać, niż tą, która nonszalancko podchodzi do tego tematu.
Małe szanse na uzyskanie zatrudnienia mają osoby, które w ogóle nie mają motywacji. Stawiają się na kolejne rozmowy kwalifikacyjne, rozmawiają z rekruterami, lecz nic poza tym. Nie zadają pytań pracodawcy, nie wykazują żadnego entuzjazmu podczas kontaktu z nim. Słowem, są stoikami, którzy przyjmują życie takim, jakie jest. Są to osoby trudne we współżyciu, także na gruncie zawodowym. Pracodawca nie może ich zmotywować do większej skuteczności przy wykonywaniu obowiązków zawodowych, ponieważ nie mają motywacji lub ich motywacja jest ukryta na tyle, że nie ma możliwości jej odkrycia i wykorzystania przez menadżerów.
Podczas rozmowy kwalifikacyjnej kandydat powinien podkreślić to, że zależy mu na podjęciu pracy zawodowej. Nie chodzi tu jednocześnie o to, aby pokazywać pracodawcy, że dana praca jest przysłowiową „ostatnią deską ratunku” dla pracownika, ale o to, aby przekazać potencjalnemu pracodawcy swoje emocje związane z możliwością podjęcia tej, a nie innej pracy. Pracodawca powinien być przekonany przez kandydata co do tego, że ten jest zaangażowany w rozmowę kwalifikacyjną, chce podjąć akurat tą pracę, ponieważ na przykład stwarza ona warunki rozwoju jego osobistych zainteresowań i aspiracji, a system płacy i pracy w danej firmie odpowiada w pełni pracownikowi. Zmotywowani do poszukiwania pracy kandydaci od razu zyskują więcej szans na jej znalezienie.
Poza tym, pracodawca znający motywacje pracownika będzie mógł skutecznie mobilizować go do bardziej wytężonej pracy wymagającej zwiększonego zaangażowania ze strony podwładnego. Będzie mógł świadomie i celowo kształtować środowisko pracy pracownika tak, aby zatrzymać go w firmie. Wbrew pozorom niekoniecznie motywacją do pracy musi być wyższe wynagrodzenie. Czasem dobre słowo ze strony przełożonego działa znacznie bardziej motywująco niż pieniądze. Dobry menadżer – pracodawca będzie dążył do maksymalizacji efektywności pracy swoich pracowników, dlatego też będzie chciał poznać co sprawia, że pracują dłużej i są zaangażowani w projekty.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Zostaw komentarz


Wokolkariery.pl - wszelkie prawa zastrzeżone
Kontakt | Polityka Cookies
Scroll to top