Przedsiębiorco, dowiedz się jak zapłacić mniej za składkę OC!
Przedsiębiorco, dowiedz się jak zapłacić mniej za składkę OC! Reviewed by Momizat on . Każdy posiadacza jakiegokolwiek pojazdu mechanicznego zobowiązany jest polskim prawem do wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, c Każdy posiadacza jakiegokolwiek pojazdu mechanicznego zobowiązany jest polskim prawem do wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, c Rating: 0
Jesteś tutaj: Home » Własny biznes » Przedsiębiorco, dowiedz się jak zapłacić mniej za składkę OC!

Przedsiębiorco, dowiedz się jak zapłacić mniej za składkę OC!

Przedsiębiorco, dowiedz się jak zapłacić mniej za składkę OC!

Każdy posiadacza jakiegokolwiek pojazdu mechanicznego zobowiązany jest polskim prawem do wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, czyli tak zwanego OC. Wszyscy wiemy więc, jaki może to sprawić ból i jak bardzo może to wpłynąć na grubość naszego portfela.

W Szczególności cierpią przedsiębiorcy, którzy posiadają kilka aut, mniejszych i większych i muszą wykupić większą ilość takich ubezpieczeń. Istnieje jednakże kilka prostych sposobów na to, żeby obniżyć maksymalnie wysokość swojej składki ubezpieczeniowej.

Przede wszystkim, na zniżki zasługują zawsze stali klienci. Jeżeli dopiero rozpoczynamy swoją działalność, warto poszukać znajomego dealera ubezpieczeniowego, który nie tylko nam doradzi, ale może również zaproponować ciekawe oferty i niższe ceny.

Doskonałym wyjściem jest wykupienie kilku polis ubezpieczeniowych w jednym towarzystwie, dla wszystkich samochodów firmowych (więcej informacji: Wypowiedzenieoc.com.pl). Takie rozwiązanie gwarantuje minimum 5% zniżki. Poza tym, warto zainwestować i wykupić jednocześnie kilka pakietów, na przykład OC i AC razem. Jeżeli dodamy do tego pakiet Assistance, czy Szyby, możemy być pewni dużo niższej ceny. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje tak zwane pakiety dealerskie, po zryczałtowanej cenie, która wynosi na przykład 3% wartości samochodu. W takim pakiecie dodatkowo znajduje się często również NNW.

Warto zainwestować w taki pakiet dealerski, ponieważ mamy wtedy pewność kompleksowego ubezpieczenia swoich samochodów firmowych. Obecnie wiele towarzystw oferuje bardzo tanie ubezpieczenia OC. Ścigają się one o każdą złotówkę swojej ceny. Są to często niezwykle korzystne oferty cenowe, jednakże nie warto kusić się na wszystkie dostępne promocje. Niekiedy nie obejmują one bowiem wszystkich wariantów i zdarzeń. Jeżeli pracownicy naszej firmy podróżują często samochodami firmowymi za granicę, najlepiej jest wybrać pakiet OC nieco droższy, ale tym samym dużo lepszy.

Statystyki mówią, że dużo korzystniej ubezpiecza się samochody w mniejszych miejscowościach, a nie dużych aglomeracjach miejskich. Oczywiście wszystko zależy od siedziby naszej firmy, ale jeżeli mamy taką możliwość, dobrze jest z niej skorzystać. Ceny mogą różnić się nawet o kilkadziesiąt złotych na jednym samochodzie. Poza tym, większość towarzystw ubezpieczeniowych ma podpisane liczne umowy z innymi firmami i na przykład bankami. Oferują one więc bardzo korzystne zniżki, sięgające nawet 20%, jeżeli zdecydujemy się zapłacić z góry za całe ubezpieczenie, lub zapłacimy za pomocą karty kredytowej lub karty firmowej.

Warto zapoznać się z dostępnymi promocjami, ponieważ bardzo często ulegają one zmianom. Poza tym, zawsze pamiętajmy o tym, aby negocjować z dealerem ubezpieczeniowym wysokość swoich składek. Bardzo często zdarza się bowiem, że mają oni możliwość oferowania znacznego upustu, o który wystarczy jedynie poprosić.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Zostaw komentarz


Wokolkariery.pl - wszelkie prawa zastrzeżone
Kontakt | Polityka Cookies
Scroll to top