Szukaj pracy w Internecie

Internet stał się integralną częścią naszego życia. Młodzi ludzie często nie wyobrażają sobie przeżycia nawet jednego dnia bez dostępu do sieci internetowej – sprawdzenia skrzynki mailowej, czy odwiedzenia ulubionych serwisów społecznościowych. Internet stał się czwartą siłą w mediach powszechnych. Obok telewizji, radia i prasy, kształtuje światopogląd odbiorców i przekazuje informacje na każdy temat. Można nawet powiedzieć, że dla telewizji, czy radia i prasy, Internet stał się bardzo silną konkurencją, która wygrywa z poprzednimi mediami na wielu polach. Skoro Internet jest aż tak popularny, to naturalne jest to, że pracy powinniśmy poszukiwać w obecnych warunkach nie tylko w prasie, czy na słupach ogłoszeniowych oraz na tablicach w Powiatowych Urzędach Pracy, ale również w Internecie.
Większość młodych ludzi rozpoczyna poszukiwanie interesujących ich ofert pracy właśnie od Internetu. Liczne serwisy ogłoszeniowe, nastawione stricte na publikowanie nowych ofert pracodawców i potencjalnych pracowników, są nośnikiem wielu informacji o zatrudnieniu. Liczba ofert pracy w Internecie sukcesywnie wzrasta. Pracodawcom wygodniej jest zamieścić swoje ogłoszenie w jednym z często odwiedzanych serwisów internetowych, zwłaszcza, że takie działanie w wielu przypadkach pociąga za sobą niższe koszty niż opublikowanie ogłoszenia w prasie. Prostota, niskie koszty i powszechność ofert internetowych sprawiają, że poszukując pracy powinniśmy przede wszystkim przeglądać serwisy ogłoszeniowe w sieci internetowej.
W ten sposób zwiększamy swoje szanse na znalezienie interesującej nas pracy, choć nie w każdym przypadku. Przy prostych pracach, np. budowlanych, przy sprzątaniu czy obsługiwaniu klientów w sklepie spożywczym, nadal najbardziej powszechną metodą rekrutacji pracowników będzie osobisty kontakt z potencjalnym pracodawcą. W takich przypadkach ogłoszenia o pracę najczęściej są wieszane na drzwiach sklepu czy innego miejsca zatrudnienia.
W Internecie pracy poszukują już nie tylko młodzi ludzie, studenci i absolwenci wyższych uczelni, którzy z Internetu korzystają z dużą swobodą. Również osoby starsze, dojrzałe, które nie są biegłe w obsłudze nowoczesnych urządzeń, przekonują się do tego, że poszukiwanie pracy w Internecie może się okazać działaniem najbardziej skutecznym.
Gabriella
Oczywiście niewątpliwie jest wiele zalet szukania pracy przez internet ale są również wady na które większość nie zwraca uwagi bądź ignoruje. Chodzi mi o dane osobowe w CV uzupełnianych w przeglądarkach które lądują gdzieś w chmurze i tak faktycznie nie wiemy co się z nimi dzieje, kto je administruje i przez ile firm przechodzą. Uważajmy na to co i komu udostępniamy