Szukaj pracy w Internecie
Szukaj pracy w Internecie Reviewed by Momizat on . Internet stał się integralną częścią naszego życia. Młodzi ludzie często nie wyobrażają sobie przeżycia nawet jednego dnia bez dostępu do sieci internetowej – s Internet stał się integralną częścią naszego życia. Młodzi ludzie często nie wyobrażają sobie przeżycia nawet jednego dnia bez dostępu do sieci internetowej – s Rating: 0
Jesteś tutaj: Home » Praca i kariera » Szukaj pracy w Internecie

Szukaj pracy w Internecie

Szukaj pracy w Internecie

Internet stał się integralną częścią naszego życia. Młodzi ludzie często nie wyobrażają sobie przeżycia nawet jednego dnia bez dostępu do sieci internetowej – sprawdzenia skrzynki mailowej, czy odwiedzenia ulubionych serwisów społecznościowych. Internet stał się czwartą siłą w mediach powszechnych. Obok telewizji, radia i prasy, kształtuje światopogląd odbiorców i przekazuje informacje na każdy temat. Można nawet powiedzieć, że dla telewizji, czy radia i prasy, Internet stał się bardzo silną konkurencją, która wygrywa z poprzednimi mediami na wielu polach. Skoro Internet jest aż tak popularny, to naturalne jest to, że pracy powinniśmy poszukiwać w obecnych warunkach nie tylko w prasie, czy na słupach ogłoszeniowych oraz na tablicach w Powiatowych Urzędach Pracy, ale również w Internecie.

Większość młodych ludzi rozpoczyna poszukiwanie interesujących ich ofert pracy właśnie od Internetu. Liczne serwisy ogłoszeniowe, nastawione stricte na publikowanie nowych ofert pracodawców i potencjalnych pracowników, są nośnikiem wielu informacji o zatrudnieniu. Liczba ofert pracy w Internecie sukcesywnie wzrasta. Pracodawcom wygodniej jest zamieścić swoje ogłoszenie w jednym z często odwiedzanych serwisów internetowych, zwłaszcza, że takie działanie w wielu przypadkach pociąga za sobą niższe koszty niż opublikowanie ogłoszenia w prasie. Prostota, niskie koszty i powszechność ofert internetowych sprawiają, że poszukując pracy powinniśmy przede wszystkim przeglądać serwisy ogłoszeniowe w sieci internetowej.

W ten sposób zwiększamy swoje szanse na znalezienie interesującej nas pracy, choć nie w każdym przypadku. Przy prostych pracach, np. budowlanych, przy sprzątaniu czy obsługiwaniu klientów w sklepie spożywczym, nadal najbardziej powszechną metodą rekrutacji pracowników będzie osobisty kontakt z potencjalnym pracodawcą. W takich przypadkach ogłoszenia o pracę najczęściej są wieszane na drzwiach sklepu czy innego miejsca zatrudnienia.

W Internecie pracy poszukują już nie tylko młodzi ludzie, studenci i absolwenci wyższych uczelni, którzy z Internetu korzystają z dużą swobodą. Również osoby starsze, dojrzałe, które nie są biegłe w obsłudze nowoczesnych urządzeń, przekonują się do tego, że poszukiwanie pracy w Internecie może się okazać działaniem najbardziej skutecznym.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Comments (1)

  • Gabriella

    Oczywiście niewątpliwie jest wiele zalet szukania pracy przez internet ale są również wady na które większość nie zwraca uwagi bądź ignoruje. Chodzi mi o dane osobowe w CV uzupełnianych w przeglądarkach które lądują gdzieś w chmurze i tak faktycznie nie wiemy co się z nimi dzieje, kto je administruje i przez ile firm przechodzą. Uważajmy na to co i komu udostępniamy

Zostaw komentarz


Wokolkariery.pl - wszelkie prawa zastrzeżone
Kontakt | Polityka Cookies
Scroll to top