W co wierzy początkujący biznesmen?
W co wierzy początkujący biznesmen? Reviewed by Momizat on . Niedoświadczeni przedsiębiorcy mają przekonania o własnej działalności gospodarczej jako o sytuacji idealnej. Niestety prowadzenie firmy to nie tylko pozytywy. Niedoświadczeni przedsiębiorcy mają przekonania o własnej działalności gospodarczej jako o sytuacji idealnej. Niestety prowadzenie firmy to nie tylko pozytywy. Rating: 0
Jesteś tutaj: Home » Własny biznes » W co wierzy początkujący biznesmen?

W co wierzy początkujący biznesmen?

W co wierzy początkujący biznesmen?

Niedoświadczeni przedsiębiorcy mają przekonania o własnej działalności gospodarczej jako o sytuacji idealnej. Niestety prowadzenie firmy to nie tylko pozytywy. W ten sposób powstają błędne przekonania o przedsiębiorczości, w które wierzą początkujący biznesmeni. O czym mowa?

„Zrobię to lepiej niż szef”

Jednym z najczęstszych powodów upadku początkujących firm jest jedno błędne przekonanie. Jak się okazuje, początkujący przedsiębiorcy wierzą, że wykonując konkretny zawód na rzecz swojego szefa, będą potrafili prowadzić własny biznes o takim samym profilu lepiej niż ich obecny zwierzchnik. Niestety umiejętności w konkretnym dziale nie zawsze idą w parze ze zdolnością zarządzania zespołem, organizacją pracy czy przyjmowaniem konkretnej strategii rozwoju.

„Mój klient wie, czego chce”

Gdyby klienci doskonale wiedzieli czego w danym momencie chcą to innowacje powstawałyby samoczynnie. Podobnie jak samoczynnie odbiorcy zaspokajaliby swoje potrzeby. Natomiast najważniejszym zadaniem przedsiębiorcy jest znalezienie problemu, stworzenie produktu, który go rozwiązuje i zaoferowane go potencjalnym odbiorcom.

„Niska cena jest najważniejsza”

Kształtowanie ceny własnego produktu na średnim pułapie jest ryzykowne. Dlaczego? Ze względu prawdopodobieństwo innych przedsiębiorstw w danym segmencie, które są skłonne do obniżania cen. Konsekwencja? Doprowadzenie do nieopłacalności przedsięwzięcia. Zdecydowanie bezpieczniej jest oferować produkty po wyżej cenie, by uzyskać korzystniejszą marże i trafić do konkretnej grupy docelowej. Poza tym cena, to nie jedyny czynnik, który przemawia za zakupem. By mieć pełną kontrolę nad finansami, warto także wprowadzić sprawdzone programy do fakturowania.

„Biznesplan? Ja nie potrzebuję!”

Brak odpowiedniego przygotowania to druga najważniejsza przyczyna porażki, dlatego zanim podejmiemy istotny krok konieczne jest dokładne zorientowanie się w branży. Sprawdzony sposób? Notowanie wszystkiego na kartce papieru i rozważanie wszystkich swoich zapisków. Działając w ten sposób można uporządkować myśli oraz weryfikować trafność koncepcji.

„Będę swoim najlepszym szefem”

Pracownicy na etacie bywają znużeni obowiązkami narzuconymi przez przełożonego, dlatego uważają, że bycie samemu sobie szefem jest wizją idealną. Stawiając siebie w tej sytuacji, zazwyczaj okazuje się, że nie bylibyśmy łagodni ani dla siebie, ani dla swoich pracowników. Jednocześnie, właściciel biznesu nie jest pozbawiony swobody – ilość jego szefów jest uzależniona od liczby jego klientów.

Zobacz także: Jak założyć własną firmę?

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Zostaw komentarz


Wokolkariery.pl - wszelkie prawa zastrzeżone
Kontakt | Polityka Cookies
Scroll to top