Znajdź pracę u amerykańskiego giganta
Znajdź pracę u amerykańskiego giganta Reviewed by Momizat on . Firma Amazon jest jednym z największych sprzedawców w sieci internetowej w skali całego świata. Obecnie pod Poznaniem i Wrocławiem budowane są siedziby Amazon w Firma Amazon jest jednym z największych sprzedawców w sieci internetowej w skali całego świata. Obecnie pod Poznaniem i Wrocławiem budowane są siedziby Amazon w Rating: 0
Jesteś tutaj: Home » Praca i kariera » Znajdź pracę u amerykańskiego giganta

Znajdź pracę u amerykańskiego giganta

Znajdź pracę u amerykańskiego giganta

Firma Amazon jest jednym z największych sprzedawców w sieci internetowej w skali całego świata. Obecnie pod Poznaniem i Wrocławiem budowane są siedziby Amazon w Polsce. Powoli rusza również rekrutacja nowych pracowników do przedsiębiorstwa. Kto ma szansę pracy u amerykańskiego lidera e-commerce?
W Sadach znajdujących się pod Poznaniem i w okolicach stolicy województwa dolnośląskiego, powstają centra logistyczne Amazon. Firma poszukuje pracowników, zwłaszcza liderów zespołów. Łącznie stworzy 4 tys. nowych miejsc pracy. Dotychczas Amerykanie rekrutowali przede wszystkim kadrę kierowniczą, ale obecnie zarówno pod Wrocławiem, jak i pod Poznaniem, poszukiwani są liderzy zespołów. Jakie wymagania trzeba spełnić, aby móc liczyć na zatrudnienie w Amazon? Otóż, przede wszystkim trzeba mieć odpowiednią kondycję fizyczną. Być osobą wytrzymałą i solidną, ponieważ praca wykonywana będzie z założenia w systemie zmianowym. Trudno powiedzieć, czy będzie to 4-brygadówka czy 3 zmiany – poranna, popołudniowa i nocna. Lider będzie musiał wyrazić gotowość do pracy w nadgodzinach. Jej warunki obejmują konieczność stania lub chodzenia do 12 godzin na dobę i podnoszenia ciężarów do 15 kg, ponieważ tyle mogą ważyć paczki przygotowywane przez Amazon do wysyłki dla klientów. Zgodnie z ogłoszeniami o pracę, kandydaci na pracowników Amazon powinni posiadać umiejętności komunikacyjne i przywódcze. Mile widziane jest ukończenie studiów wyższych, na poziomie licencjata czy obsługa pakietu biurowego MS Office.
Jakie warunki oferowane są przez firmę Amazon? Pracownicy mogą liczyć na płacę w okolicach 16 zł na godzinę brutto, co oznacza, że liderzy zespołów będą zarabiali miesięcznie, przynajmniej na początku istnienia firmy, 2,7 tys. zł brutto.
Osoby chcące stanąć do walki o pracę w Amazon powinny złożyć swoją aplikację, rejestrując się na stronie www.prawaFCamazonjobs.com. Rekrutacja prowadzona jest wyłącznie w trybie internetowym, a zgłoszenia można wysyłać do końca lipca. W połowie wakacji ma ruszyć trzeci etap zatrudniania pracowników, kiedy to Amazon będzie poszukiwał nawet 700 pracowników do każdego z centrów logistycznych pod Poznaniem i Wrocławiem, na stanowiska produkcyjne, związane z układaniem towarów, ich pakowaniem i pobieraniem. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami i znaną praktyką z innych państw, w których funkcjonuje Amazon, firma będzie potrzebowała w okresie przedświątecznym kolejnych 1000 pracowników tymczasowych.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Zostaw komentarz


Wokolkariery.pl - wszelkie prawa zastrzeżone
Kontakt | Polityka Cookies
Scroll to top